< Avalehele

Korduma kippuvad küsimused

 • Kui palju maksab elukindlustus?

  Elukindlustuse hind sõltub valitud kindlustussummast, vanusest, tervisest, ametist ja hobidest. Soovituslik kindlustussumma võiks katta vähemalt Sinu ühe aasta sissetuleku. Lisaks tasub arvesse võtta ülalpeetavate arvu ning laene.
  Elukindlustus on soodsam tervislike eluviisidega inimestel. Mida nooremalt oma elu kindlustad, seda väiksem on kindlustusmakse.

  Näiteks 30-aastasele inimesele, kes valib elukindlustuse kindlustussummaks 30 000 eurot, on keskmine kuutasu 10 – 15 eurot. Elukindlustuskaitse kehtib ka juhul, kui surma põhjuseks on haigus või õnnetus.

  Sõltuvalt kindlustajast on elukindlustuslepingut võimalik täiendada näiteks kriitiliste haiguste, õnnetusjuhtumite, trauma ja puuduva töövõime kaitsega.

 • Millisel juhul makstakse elukindlustust?

  Elukindlustus aitab Sinu perel rahaliselt toime tulla, kui peaks juhtuma tõsine õnnetus, kui Sa jääd raskelt haigeks, saad püsiva puude, kaotad töövõime või sured.

  Kui kindlustatu peaks surema, saavad lähedased kindlustuselt hüvitist ning neil on rohkem aega uue olukorraga kohanemiseks.

  Elukindlustushüvitis on tulumaksuvaba.

 • Kui pikaks perioodiks on mõistlik teha elukindlustus?

  Elukindlustus on soovitatav sõlmida võimalikult pikaks perioodiks.
  Kui sõlmid elukindlustuse lepingu lühikeseks perioodiks, näiteks 5 aastaks, siis lepingu pikendamisel hinnatakse uuesti Sinu terviseriski. Kui vahepeal on Sul tekkinud terviseprobleemid, siis makse läheb oluliselt kallimaks või kindlustus ei pruugi üldse kindlustuslepingut pikendada.

 • Kui vanalt on võimalik elukindlustust teha?

  Elukindlustust saad teha alates 18. eluaastast kuni 75. eluaastani.

 • Kas peale raskete terviserikete ravi on võimalik teha elukindlustus?

  Kui Sul on olnud raske terviserike või haigus, näiteks kasvaja, melanoom või rinnavähk, siis peale ravi tasub pöörduda kindlustuse poole ja küsida elukindlustuse pakkumist.
  Kõiki juhtumeid hinnatakse individuaalselt, lähtuvalt ravi edukusest. Seejärel otsustatakse, kas ja mis tingimustel elukindlustus sõlmida.

Kontakt

Eesti Kindlustusseltside Liit.

Kati Varblane, kommunikatsioonijuht.

E-mail: kati.varblane@eksl.ee

Telefon: +372 667 0517

eksl.ee

Kindlustusseltside liit (EKsL) on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.