Koduse vara kindlustus ikoon

Koduse vara kindlustus

Enamasti on kindlustatud kõik kodus tavapärased asjad, mis kuuluvad sulle ja su pereliikmetele, näiteks mööbel, tehnika, riided, spordivarustus, nõud jne.

💡 Kodukindlustust tehes mõtle läbi, kui palju on sinu vara väärt – mööbel, tehnika, nutiseadmed, jalgrattad jne. Ära unusta ka lihtsamaid asju nagu riideid või kööginõusid.

Iga kodu on erinev – ühetoalises korteris on vähem vara kui suuremas. Kui kõik kodus olevad asjad kokku liita, siis ühe- ja kahetoalise korteri vara väärtus võib olla ligi 20 tuhat eurot. Suuremate korterite vara väärtus võib küündida 50 000 euroni ning majade puhul ületada 50 000 euro piiri.

Kindlustus hüvitab sinu vara kokkulepitud summa ulatuses. Vali lepingus pigem suurem koduse vara kindlustussumma või küsi nõu oma kindlustusandjalt 👇

Kuula Delfi podcasti kodukindlustuse teemal

Saates „Riskid või kindlustad?“ selgitavad eksperdid Salva Kindlustusest ja Telia Seadmekindlustusest, kas kindlustus katab kahju, kui televiisor puruks kukub või telefon jõkke kukub.

Kas oled mõelnud, kui palju maksab sinu kodu taastamine?

Tuli on kõige suurem kahjutekitaja kodudes. Mullu juhtus kindlustatud kodudes üle 400 tulekahju, mille kogukahju oli 8 miljonit eurot. Lauspõlengute korral ulatus kahju mõnesaja tuhande euroni, ühe kodupõlengu keskmine kahjusumma oli ligi 20 tuhat eurot.

Kindlustus katab sinu varale tekkinud kahju, kui juhtub õnnetus, toimub vargus või kui mõni kodus olev asi puruneb kogemata sinu või pereliikme süü tõttu.

Kodune vara on kindlustatud kindlustuslepingus märgitud kindlustuskohas või maa-alal.

Asjad, mida kasutatakse tavapäraselt väljaspool kodu, on harilikult lepingus kokkulepitud tingimustel kindlustatud kogu Eestis.

Kui poe ette lukku pandud jalgratas varastatakse, on hästi valitud kodukindlustuse korral tegu kindlustusjuhtumiga ning omanik saab hüvitist.

Tutvu lepingus märgitud välistuste ja piirangutega.