Reisikindlustus ikoon

Reisikindlustus

Reisikindlustus hüvitab ootamatuid kulutusi, kui peaksid välismaal haigestuma, reisi katkestama, lend hilineb, pagas läheb kaotsi, juhtub õnnetus või muu ettenägematu olukord.

Et reis kulgeks muretult ja ootamatud olukorrad pingevabalt mööduksid, on tark teha reisikindlustus. Aegsasti soetatud reisikindlustus kaitseb nii enne reisi kui ka reisil olles sind suurte kulutuste eest.

Kuula Delfi podcasti reisikindlustuse teemal

Saates „Riskid või kindlustad?“ selgitavad Swedbanki ja Gjensidige kindlustuse eksperdid, millised kahjud korvatakse, kui reisil midagi juhtub ja reisikindlustus on olemas.

Korduma kippuvad küsimused

Reisikindlustuse hind sõltub lepingu pikkusest, kindlustussummadest ja kaitseulatusest.

Ühe reisi kindlustus Euroopasse maksab tavaliselt vaid paarkümmend eurot, kuid hoiab ära ootamatuid kulutusi.

Mõtle läbi võimalikud riskid nii reisi eesmärki kui sihtkohta arvestades:

  • Vali piisav ravikulude kindlustussumma. Ravi maailma eri paikades võib olla kallis, seepärast on soovitatav valida kindlustussumma alates 100 000 eurost.
  • Kui teed reisil sporti või sul on ohtlik harrastus, siis vali ravikulukindlustuse lisakaitse. See katab kõrge riskiga tegevusi, näiteks sukeldumist, mäesuusatamist, võistlussporti, spordilaagrit jne.
  • Arvuta, mis on su reisi kulud ja kui palju maksaks ootamatu reisilt naasmine, et valida õige reisitõrke kindlustussumma.
  • Mõtle, kui palju asju reisile võtad ning mis on nende väärtus, et vajadusel oleks võimalik hüvitada kogu pagasi väärtus.
  • Tee reisikindlustus kohe, kui oled tasunud esimesed arved reisi eest, näiteks ostnud lennupiletid. Varasem sõlmimine reisikindlustuse makset kallimaks ei tee, küll aga saad sama raha eest suurema kaitse.
    • Näiteks kui jääd enne reisi haigeks ja seetõttu pole võimalik reisile minna, katab reisitõrkekindlustus valitud kindlustussumma ulatuses juba tasutud reisiga seotud kulutused. Hüvitatakse kulud, mida teenusepakkuja ei tagasta, näiteks lennupiletite, hotellibroneeringute, autorendi või ka näiteks maratoni osavõtutasu eest.
  • Sagedasti reisil käijal on soodsam teha korduvreisikindlustuse leping.
  • Tutvu kindlustustingimustega, need võivad kindlustusseltsidel erineda.
  • Et saaksid oma vajadustele sobivaima reisikindlustuse, konsulteeri kindlustustöötajaga.

Pahatihti arvatakse, et Euroopa riikidesse reisides piisab Euroopa ravikindlustuskaardist. Sellega hüvitatakse tasuta kättesaadavad meditsiiniteenused, kuid riigiti on need väga erinevad. Tuleb arvestada, et operatsioonid, vajalikud analüüsid ja uuringud võivad olla tasulised ning kordades kallimad kui Eestis.

Kindlasti ei hüvitata Euroopa ravikindlustuskaardiga haigla vooditasusid, lähedase inimese majutuskulu ning reisi pikenemisega seotud kulusid, näiteks uute lennupiletite ostmist haige inimese tagasisõiduks.

Seepärast on reisikindlustus vajalik igal välisreisil, isegi naaberriikidesse reisides.

Kõige sagedasemad on probleemid reisitõrke- ja pagasikindlustusega. Kõige kallimad juhtumid on aga seotud ravikulude ja haigestunu Eestisse transportimisega, ulatuses isegi kümnete tuhandete eurodeni.

Kui on juhtunud õnnetus, siis tuleb kindlustusseltsile kahjust teatada esimesel võimalusel.

Kõige lihtsam on teha kahjuavaldus kindlustusseltsi veebilehel.

Reisikindlustuse hüvitise saamiseks tuleb võtta kahjujuhtumi toimumist tõendavad dokumendid: arstitõend koos diagnoosiga, varguse korral politseitõend ja pagasi hilinemisel seda kinnitav dokument.

Kui sa ei ole kindlustusandja otsusega rahul, siis selgita oma seisukohti kindlustusandjale ja püüa kokkuleppele jõuda.

Kui see ei õnnestu, siis pöördu vaidluse lahendamiseks kindlustuse lepitusorganisse.

  • Kindlustusandja ja kliendi vaheliste kindlustusvaidluste lahendamine on kliendi jaoks tasuta.
  • Lepitaja püüab vaidlejaid lepitada. Eduka lepituse tulemusel sõlmitakse kokkulepe, kus mõlemad pooled nõustuvad tulemusega ja lõpetavad vaidluse. Kokkuleppe täitmine on kohustuslik.
  • Kui pooled ei nõustu lepitusettepanekuga, siis ei pea nad seda heaks kiitma ja neil on õigus pöörduda kohtusse.
  • Kindlustuse lepitusorgan on riigi tunnustatud kohtuväline vaidluste lahendamise kogu.

👉 Loe lähemalt, kuidas lepituse avaldust teha.

Kindlusta targalt blogi

Reisikindlustuse ABC

Reisikindlustus jaguneb üldiselt kolmeks: meditsiiniabikindlustus, reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus. If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuht Kairit Luht selgitab, kuidas reisikindlustus Sind kaitseb.

Tühine komistus suvelaagris võib lapse nädalateks voodisse aheldada

Sisustamaks suvist koolivaheaega saadavad paljud vanemad oma lapsed laagrisse või lähevad koos lastega reisile. Laagrites aga juhtub pahatihti õnnetusi ja […]

Kuus soovitust puhkusereisile sõitjale

Kui puhkus on kätte jõudnud, on paljudel rahutus hinges ja reisikirg lõõmab. ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts jagab kuus kindlustusega […]